Dzień Otwarty- relacja

10 kwietnia zorganizowaliśmy Dzień Otwarty Szkoły. Odwiedziło nas ok. 80 przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami, których w progu witał starogardzki „Gwiazdek”.

Goście mieli okazję obejrzeć okazy tańca oraz akrobatyki, a także zwinne SkriBoty sterowane przez uczniów klasy VIII A, które wykonywały określone działania. Przyszli pierwszoklasiści wysłuchali też młodych muzyków grających na akordeonie i skrzypcach oraz utworu „Meluzyna, czyli historia podwodnej miłości” w wykonaniu Kornelii z II d. Nasi mali goście włączyli się też we wspólny taniec w układzie choreograficznym.

Uśmiechnięte buzie przyszłych uczniów PSP1 świadczyły o zadowoleniu z pobytu w naszych murach. Mam nadzieję, że dzieci obdarowane upominkami i z głową pełną wrażeń wyniesionych z zajęć przyrodniczych, sportowych, artystycznych i językowych wrócą do nas we wrześniu z dobrymi wspomnieniami oraz zapałem do pracy. Daliśmy przykład, że nauka i praca może być też dobra zabawą.

Czekamy na Was we wrześniu!