SMOK I KOSSM

Od kilku lat dzięki Ministerstwu Sportu i Turystyki przy współpracy z Polskim Związkiem Koszykówki w naszym mieście organizujemy projekt popularyzacji koszykówki pod nazwą Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki.

Organ prowadzący Gmina Miejska Starogard Gdański wyraziła zgodę na realizację zadania i z początkiem września 2023 r. powróciliśmy do zajęć na halach sportowych.

Projektem objętych zostało ponad 60 młodych adeptów tej pięknej dyscypliny. Młodzież trenuje 2 razy w tygodniu na obiektach PSP1 i PSP2 pod czujnym okiem trenerów, na co dzień pracujących w Starogardzkim Klubie Sportowym, Panów Wojciecha Myszka, Piotra Mandziary i Krzysztofa Piątkowskiego.

Jednocześnie wszystkie dzieci które uczestniczą w projekcie zgłoszeni są do rozgrywek PZKosz w których to odnoszą znaczące sukcesy. Warto nadmienić, że dzięki temu programowi młodzież może liczyć na doposażenie w sprzęt sportowy wykorzystywany podczas treningów, a trenerzy uczestniczyć w konferencjach szkoleniowych.