Laboratoria przyszłości

Laboratoria przyszłości

Od tego roku szkolnego dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości” uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z szerokiego asortymentu sprzętu dostarczonego w ramach tego projektu:

Możliwości drukarki 3D:

Uczniowie klasy ósmej podczas zajęć informatyki nauczyli się jak obsługiwać drukarkę 3D oraz wydrukowali model Empire State Building.

Nauczyciel: Piotr Szopiński | Montaż filmu: Igor Czarnkowski

Montaż filmu: Igor Czarnkowski

Roboty są wśród nas:

W ramach programu Laboratoria Przyszłości szkoła pozyskała roboty. Uczniowie podczas lekcji informatyki zapoznają się z budową, zasadami działania oraz programowaniem robotów:

Okulary VR przybliżają Afrykę:

Uczniowie klasy 8 podczas lekcji geografii poznawali przyrodę Afryki dzięki okularom VR dostarczonym w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Poruszając się w rozszerzonej rzeczywistości można lepiej zapoznać się z omawianymi treściami na lekcjach:

Układanka – kontynenty na Ziemi:

Uczniowie klasy 5 podczas lekcji geografii ćwiczyli rozmieszczenie kontynentów na Ziemi.
Model do ćwiczeń został wydrukowany dzięki drukarce 3D dostarczonej w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Domino z tabliczką mnożenia:

Podczas zajęć edukacji matematycznej w klasie 3 wykorzystano domino z tabliczką mnożenia. Klocki zostały wykonane na Drukarce 3D dostarczonej do szkoły w ramach programu Laboratoria Przyszłości:

Zdrowe sałatki w wykonaniu uczniów klas 5

Uczniowie klas 5 w pracowni do techniki wyposażonej w ramach programu Laboratoria Przyszłości przygotowywali pyszne zdrowe sałatki

Wyprawa nad morze

Uczniowie naszej szkoły podczas pieszej wędrówki wybrzeżem Morza Bałtyckiego od Sopotu do Gdyni zrobili liczne zdjęcia aparatem dostarczonym w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Dynie na Halloween

Kolejnym projektem zrealizowanym dzięki sprzętowi dostarczonemu do naszej szkoły w ramach programu Laboratoria Przyszłości było stworzenie w systemie druku 3D dyń na Halloween.

Uczniowie naszej szkoły stworzyli kolejny udany projekt na drukarce 3D otrzymanej w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Wydrukowano elementy turbiny wykorzystanej do Turnieju Maszyn Wodnych.

Przygotowania do świąt pachnące pierniczkami. ❤️❤️❤️
Wykorzystując sprzęt, który szkoła otrzymała w ramach realizacji programu „Laboratoria Przyszłości” uczniowie klasy I F pod opieką wychowawcy oraz nauczyciela techniki klasy Pani Marii Krzywickiej upiekli pyszne pierniczki.

Klasy V a, V b, V c, V d oraz VI e na lekcjach techniki korzystały ze sprzętu w sali 116, który został zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Każda klasa była podzielona na grupy. Przygotowywała tosty według własnego pomysłu. Był ser, szynka, ogórki, cebula, a nawet dżem i krem orzechowy. Poznali zasady korzystania z tostera. Wspólnie zjedli posiłek i razem sprzątali, na twarzach dzieci był uśmiech i zadowolenie.

Ułamki dziesiętne jako część tortu

Kolejny bardzo pomocny projekt wykonany dzięki drukarce 3D dostarczonej w ramach „Laboratoriów Przyszłości”. Tym razem wizualizacja podziału całości na części, a tym samym nauka ułamków dziesiętnych