GAMA

Kociewska Akademia Koszykówki Gama

Jak co roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 realizowany jest program upowszechniania koszykówki wśród najmłodszych dzieci. Zajęcia skierowane są do chłopców z klas 1-3. Treningi są bezpłatne i odbywają się w każdy wtorek i piątek od godziny 15.30 do 17.00 na hali sportowej PSP1. Dla wszystkich dzieci uczęszczających na zajęcia podczas roku szkolnego organizowane są turnieje towarzyskie z udziałem wszystkich ośrodków, które działają na terenie miasta i gminy. Wyróżniający się zawodnicy biorą udział w rozgrywkach ligi wojewódzkiej w kategorii U-10 organizowanej przez Pozkosz. Oprócz aspektów czysto sportowych, Akademia organizuje co roku obóz sportowy. Warto nadmienić że po ukończeniu przez dzieci trzeciej klasy, chłopcy mają możliwość kontynuacji treningów w Starogardzkim Klubie Sportowym.

Piąty rok działalności Gamy Akademii Koszykówki w naszej szkole.

Już piąty rok Publiczna Szkoła Podstawowa nr1 w Starogardzie Gdańskim jest partnerem projektu Kociewska Akademia Koszykówki. Program skierowany jest do chłopców z klas 1-3 szkoły podstawowej. Oprócz treningów organizatorzy zajęć dla wszystkich ćwiczących w najbliższym roku szkolnym zamierzają zorganizować cykl wewnętrznych turniejów. Pierwszy z nich przewidziany jest na grudzień 2020 roku. Przewidziany jest również start w kategorii U-10 w lidze wojewódzkiej w rozgrywkach organizowanych przez Pozkosz. Drużynę będą tworzyć chłopcy wybrani przez trenerów ze wszystkich akademii z terenu miasta.

Po czterech latach funkcjonowania ośrodka widać już pierwsze namacalne efekty pracy. Oto najważniejsze z nich:

• I miejsce w rozgrywkach zespołu KS Akademia Koszykówki Starogard Gdański w lidze wojewódzkiej U-10 w sezonie 2019/20.

Byliśmy gospodarzem turnieju finałowego. Poniżej klasyfikacja pierwszej szóstki i nagrodzeni gracze.

Klasyfikacja końcowa:

1. Gama Akademia Koszykówki Starogard Gdański
  2. UKS Bryza Kolbudy
  3. Młode Lwy SP27 Gdańsk
  4. SNRRPK Bryza Pruszcz Gdański
  5. Gama Akademia Koszykówki Pelplin
  6. Energa Branq Słupsk

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki.
Nie zabrakło również wyróżnień indywidualnych.
Nagrodziliśmy najlepszych zawodników drużyn i MVP całego turnieju:

1. Gracjan Piekarek (Energa Branq Słupsk)
  2. Michał Pikorn (Gama AK Pelplin)
  3. Wojciech Mucha (SNRRPK Bryza Pruszcz Gdański)
  4. Miłosz Jedliński (Młode Lwy SP27 Gdańsk)
  5. Szymon Kałużny (UKS Bryza Kolbudy)
  6. Oliwier Parulski (Gama AK Starogard Gdański)
  7. MVP Brajan Wysiecki (Gama AK Starogard Gdański).

Chłopcy uczęszczający do naszej szkoły, którzy zostali mistrzami Pomorza: Oliwier Parulski. Brajan Wysiecki, Mateusz Makiła, Paweł Falgowski, Oliwier Korbut, Tymoteusz Oller i Rafał Libera-Ciara.

Serdeczne gratulacje i samych sukcesów na przyszłość.

I miejsce w IX międzynarodowym turnieju koszykówki Radom Cup rozegranym w dniach 3-7.09.2020 roku.

Dla informacji podajemy, że zajęcia odbywają się w naszej szkole w każdy czwartek od godziny 14.30 do 16.00.

Od początku roku szkolnego 2019/20 w naszej szkole odbywają się zajęcia skierowanie do chłopców z klas I-III. Projekt Kociewska Akademia Koszykówki „Gama” istnieje w naszej szkole już 3 lata. Przez ten czas dzieci miały możliwość uczestniczenia w wielu imprezach i zawodach sportowych. Warto wymienić udział zespołu w lidze wojewódzkiej organizowanej przez Pozkosz, cyklicznych turniejów organizowanych przez Akademię, obozów zimowych i letnich. Oprócz zawodów sportowych chłopcy uczestniczą w wycieczkach fakultatywnych i wyjazdach na mecze ekstraklasy.

Treningi odbywają się w każdy wtorek i czwartek od godziny 16.00 do 17.00.

Zajęcia prowadzi trener Krzysztof Piątkowski.