Profil szkoły

Nasz profil

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Starogardzie Gdańskim to szkoła otwarta na oczekiwania uczniów oraz ich rodziców. Jest popularna w środowisku lokalnym, doceniana i szanowana za swoje osiągnięcia.

Szkoła jest nowoczesna pod względem architektonicznym i użytkowym. Sale lekcyjne są widne, a korytarze przestronne. Stworzono możliwość edukacji uczniom niepełnosprawnym ruchowo.

Na terenie szkoły funkcjonują dwie świetnie wyposażone pracownie informatyczne, a w czytelni szkolnej udostępniono młodzieży INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ.

Nasi uczniowie pracują w komfortowych warunkach mając do dyspozycji Internet, najnowsze oprogramowanie i nowoczesny sprzęt. Wszystkie nowe komputery ufundowane zostały przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską.

Szkoła posiada wspaniałe warunki dla rozwoju fizycznego młodzieży. Do dyspozycji uczniów są: dwie sale gimnastyczne, sala do gimnastyki korekcyjnej, boisko do piłki nożnej, korty tenisowe oraz basen.

W budynku szkolnym funkcjonuje świetlica, stołówka, biblioteka, czytelnia, gabinet pedagoga, gabinet psychologa, logopedy i gabinet pomocy przedmedycznej.
W naszej szkole uczą wysoko wykwalifikowani nauczyciele, trenerzy, którzy są wspaniałymi wychowawcami, życzliwie nastawionymi do swoich uczniów.

Uczniowie korzystają z zajęć pozalekcyjnych, wychodzącym naprzeciw ich zainteresowaniom. Uzdolnieni ruchowo uczniowie mogą trenować pływanie oraz takie gry sportowe jak: koszykówkę i piłkę nożną w klasach sportowych.