Aktywne Miasta- dołącz do wspólnej rywalizacji

Nasza Szkoła włączyła się w akcję Aktywne Miasta – rywalizację o tytuł rowerowej stolicy Polski. Pierwszym etapem tej akcji jest trening Rowerowej Stolicy Polski, który będzie trwał od 21 marca do 21 maja. Właściwa rywalizacja odbędzie się od 1 do 30 czerwca.

Zachęcamy nauczycieli, rodziców, sympatyków i przede wszystkim uczniów naszej szkoły o dołączenie do tej akcji.

Aby kręcić kilometry na rowerze dla Starogard Gdańskiego i naszej Szkoły należy na telefon komórkowy pobrać aplikację „Aktywne Miasta”. W aplikacji tworzymy swój profil w którym podajemy swoje imię i nazwisko i pozostałe dane. W prawym dolnym rogu wybieramy zakładkę „Rywalizację” potem „Trening RSP dla Miast” i wybieramy DOŁĄCZ – następnie kolejno: STAROGARD GDAŃSKI – WYBIERZ RODZAJ – SZKOŁY – WYBIERZ GRUPĘ – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, pracownicy, rodzice, sympatycy szkoły – PODGRUPA OGÓLNA i tu uczniowie wybierają swoją klasę, a pozostali uczestnicy PODGRUPA OGÓLNA.

Gdy już dołączymy do swojej grupy za każdym razem kiedy rozpoczniemy jazdę na rowerze nie zapomnijmy włączyć aplikacji (przycisk play) i GPS (lokalizacja) w telefonie. Podczas jazdy można mieć połącznie z Internetem jak również z niego nie korzystać i wysłać zapis z jazdy dopiero po powrocie do domu i połączniu telefonu z Internetem.