Wiadomość z galerią

W niedzielny poranek 5 czerwca 2022 roku wystartowała kolejna edycja zawodów LASER RUN w Starogardzie Gdańskim. Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone na obiektach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Zawody odbyły się pod patronatem prezydenta miasta Starogardu Gdańskiego pana Janusza Stankowiaka, Połączenie biegania i strzelania z pistoletu laserowego po raz czwarty zdominowało boisko sportowe szkoły nr 1. W IV już edycji Laser Run wystartowało ponad 70 zawodników w 7 kategoriach wiekowych od 8 do ponad 60 lat. Zawody sportowe Laser Run są zabawą sportową dla każdego pokolenie. I tym razem do Starogardu zjawili się sportowcy w różnym wieku reprezentując miejscowości województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Zawodnicy przybyli na zawody do Starogardu Gdańskiego z takich miejscowości jak: z Torunia, Gdyni, Gdańska, Sopotu, Bytowa, Dobrego, Wejherowa, Zgorzałe, Zelgoszczy, Tczewa, Rokocina, Koteż, Lubichowa, Wielkiego Klincza, i Nowej Wsi Rzecznej. Zawodników i kibiców przywitał prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Ósemka pan Artur Skrobisz, życząc wszystkim moc wrażeń, dużo satysfakcji podczas sportowej rywalizacji i zadowolenia z pobytu na zawodach.

Laser Run to dynamiczne wyścigi składające się z 2 lub 3 rund biegu na dystansie 400 metrów, oraz od dwóch do trzech rund strzelania z pistoletu laserowego z odległości 5 metrów. Zawodnicy muszą trafić do celu 5 razy, zanim będą mogli kontynuować bieg. Całkowita liczba trafień wynosi 10 lub 15 a całkowity dystans do pokonania to 800 lub 1200 metrów. Ta forma rywalizacji sportowej jest „wypożyczona” z ostatniej konkurencji pięcioboju nowoczesnego.

– Nie ukrywam, że co roku martwię się aby w trakcie zawodów nie było opadów deszczu. Pozostawiony sprzęt mógłby ulec uszkodzeniu. To dzięki aktywności i pomocy prezesa pomorskiego okręgowego związku pięcioboju nowoczesnego w Gdańsku, pana Jana Szymczuka możemy korzystać w trakcie zawodów z pistoletów i tarcz związku. Cieszę się ,że zawody Laser Run stają się zawodami cyklicznymi, wpisującymi się w tradycję naszego klubu i miasta– powiedział główny organizator imprezy, trener UKS Ósemki Mariusz Noetzel. Zawsze jesteśmy przygotowani na udział ok. 100 zawodników. Chcemy aby każdy zawodnik otrzymał coś na pamiątkę uczestnictwa w zawodach. Tym razem była to zawieszka magnetyczna Laser Run 2022 i baton energetyczny.

Najlepsza trójka w każdej kategorii wiekowej otrzymała koszulkę z logo fundatora, firmy dbającej o czystość na Kociewiu czyli STARKOM oraz medale z symbolami pozostałych zaangażowanych instytucji. Na zakończenie zawodów Laser Run w Starogardzie Gdańskim wśród wszystkich startujących odbyło się tradycyjne już losowanie około 20 nagród rzeczowych. Przygotowane losy wyciągała i odczytywała najmłodsza uczestniczka zawodów Ania z Gromika Gdynia. Losowanie i wręczanie nagród obserwował naczelnika wydziału Kultury, Sportu, Promocji Regionu i Polityki Społecznej Starostwo Powiatu starogardzkiego pan Jacek Toczek. Nagrody wręczał prezes UKS Ósemka pan Artur Skrobisz. Wśród nagród były: sprzęt sportowy – piłki do siatkówki i koszykówki, sprzęt turystyczny – jak plecaki, nerki, oraz wyposażenie do rowerów, sprzęt elektroniczny jak słuchawki bezprzewodowe i przewodowe JBL, rejestratory jazdy i krótkofalówki.

Fundatorami nagród byli: Starostwo powiatu starogardzkiego, Gmina Miejska Starogard Gd. Starkom oraz osoby prywatne.

Organizatorami Laser Run byli: Uczniowski Klub Sportowy Ósemka Starogard Gdański, Pomorski Okręgowy Związek Pięcioboku Nowoczesnego w Gdańsku, Gmina Miejska Starogard Gdański, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Starogardzie Gdańskim, Starostwo powiatu starogardzkiego, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim, Pomorska Federacja Sportu.

Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego Ósemka składa podziękowania wszystkim fundatorom nagród, grupie uczniów wcielonych w skład komisji sędziowskiej oraz osobom współpracującym przy organizacji IV edycji zawodów Laser Run  w Starogardzie Gdańskim w roku 2022.

Mariusz Noetzel