Mistrzostwa powiatu starogardzkiego w lekkiej atletyce

Na starogardzkim stadionie odbyły się mistrzostwa powiatu w lekkoatletycznych konkurencjach sportowych. Skromna, pięcioosobowa reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 na tych zawodach zdobyła dla siebie, miasta i szkoły 6 medali. Najlepszym zawodnikiem w powiecie w konkurencji pchnięcia kulą został Mateusz Kowalski. On jako lider konkurencji będzie nas reprezentować na mistrzostwach wojewódzkich.

Dziewczęta pomimo sukcesów (miejsc medalowych) nie zostały zakwalifikowane do reprezentacji powiatu na te zawody. Podobnie jak na zawodach miejskich Martyna Sikorska dwu krotnie stawała na podium i cieszyła się z osiągniętych wyników. Raz stawała na drugi i raz na trzecim miejscu podium. Ponadto Zuzanna Wojciechowska i Amelia Konieczka zdobyły brązowe medale w konkurencjach indywidualnych, a Aleksandra Jankowska srebrny medal. Wszystkim reprezentantom gratulujemy, a Mateuszowi życzymy udanego startu na igrzyskach wojewódzkich.

Tekst: Mariusz Noetzel