SMOKI w 2021/2022

SZKOLNE MŁODZIEŻOWE OŚRODKI KOSZYKÓWKI

Od kilu ładnych lat w naszej szkole dziewczynki mogą realizować sportowe pasje w tak pięknej dyscyplinie jaką jest koszykówka. Dzięki wsparciu Polskiego Związku Koszykówki i Ministerstwa Sportu możemy realizować program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży. Od września tego roku szkolnego 45 młodych dziewczyn może systematycznie uczestniczyć w cyklicznych zajęciach pod okiem doświadczonych trenerów Panów: Piotra Mandziary i Krzysztofa Piątkowskiego. Oprócz treningów dziewczyny mają okazję rywalizować na parkiecie także podczas rozgrywek organizowanych przez Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki. Do ligi wojewódzkiej zostały w tym roku zgłoszone dwa zespoły z roczników 2010 i 2011 i młodszych. Podczas zajęć nie zapominamy również o innych formach ruchu, również w formie zabawy. Dlatego jesteśmy przekonani, że czas który dziewczynki przeznaczają na ruch, jest również formą odreagowania od codzienności. Zachęcamy wszystkie chętne dziewczynki do udziału w tych zajęciach już od stycznia przyszłego roku.

Trener: Krzysztof Piątkowski