Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki „SMOK”

Od 1.01.2023 roku na obiektach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim odbywają się zajęcia z koszykówki dla dziewcząt i chłopców z klas IV-VI. Jest  to już kolejna z rzędu odsłona programu Ministerstwa Sportu przy współpracy z Polskim Związkiem Koszykówki mająca na celu popularyzacji tej pięknej dyscypliny sportowej. Dzięki zgodzie Urzędu Miasta Starogard Gd. 45 młodych sportowców może systematycznie podnosić swoje umiejętności i spełniać swoje marzenia.

Wszyscy uczestnicy mają możliwość brać udział w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Pomorski okręgowy Związek Koszykówki pod barwami SKS Gama Starogard. Dzięki współpracy możemy liczyć na pomoc ze strony związku w postaci sprzętu sportowego i szkoleń dla trenerów. Za co bardzo dziękujemy.

Jest to bardzo duża pomoc w realizacji celów szkoleniowych. To także dzięki takim inicjatywom możemy kolejny raz cieszyć się z sukcesów naszych podopiecznych. I miejsce w rozgrywkach wojewódzkich rocznika 2011, II miejsce rocznika 2010 czy III miejsce w ćwierćfinale MP rocznika 2010 to namacalne efekty naszej pracy. Oprócz sukcesów drużynowych możemy pochwalić się również powołaniami do kadry wojewódzkiej w roczniku 2009 i 2010.

Dziękujemy.👏

Trener: K. Piątkowski