„Zaproś mnie na swoją lekcję”- fantastyczna inicjatywa Pani Agnieszki Urban

Nauczanie zdalne i lekcje online nie muszą być nudne i szablonowe! Dowodzi tego projekt edukacyjny, stworzony przez nauczycieli z całej Polski. Nauczyciele z całej Polski, ludzie z pasją i nietypowymi hobby, zapraszają się wzajemnie na lekcje online. Tematów jest mnóstwo! Od wirtualnych spacerów po Londynie, po śpiewane lekcje języka polskiego, fantastyczne zajęcia z myślenia wizualnego i wirtualne wycieczki do Afryki.

Klasa 5a, której wychowawczynią jest Pani Agnieszka Urban miała zaszczyt gościć na swojej godzinie wychowawczej wyjątkowych gości.

Pani Katarzyna Włodkowska, nauczycielka języka polskiego z Piły, którą możemy znać z programu Korki.TV w Telewizji Metro, opowiedziała o życiu dzieci w Afryce, o realiach jakie tam panują, a także o swojej prywatnej fantastycznej inicjatywie budowy sierocińca w Ugandzie. Pani Kasia od 2018 roku prowadzi wraz z uczniami lekcje online dla dzieci z Ugandy, z rodzicami swoich wychowanków odbyła podróż do Afryki, aby móc poznać osobiście tych, którym pomaga. Byliśmy oczarowani, wzruszeni i zachwyceni…

Z kolei p. Patrycja Lubaczewska- Molenda, nauczycielka języka angielskiego z Redy, autorka strony „Pomysłowy język angielski”,  wprowadziła uczniów w tajniki myślenia wizualnego, pokazała jak pomocne i ważne może być tworzenie notatek graficznych w procesie uczenia się. W trakcie lekcji powstały prawdziwe dzieła sztuki…

O swojej pracy w hospicjum opowiedziała również pani Basia Chyłka z Opola, kobieta pełna pozytywnej energii i pasji. Dzięki temu spotkaniu uczniowie zmienili swoje postrzeganie takich placówek. Hospicjum w Opolu to miejsce pełne radości, zrzeszające ludzi z powołaniem. Ilość ciekawych inicjatyw, imprez i przedsięwzięć podejmowanych przez wolontariuszy przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

„Zaproś mnie na swoją lekcję” to także wspólna przestrzeń do wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami. Pani Agnieszka Urban miała okazję w ten sposób promować działania realizowane w ramach projektu „Wspólnie działamy- szkołę rozwijamy”. Przy pomocy prezentacji przedstawiała zalety udziału nauczycieli w ponadnarodowych mobilnościach, a także pokazała krótką relację z szkolenia w did-deutsch Institut w Berlinie.