Katarzyna Musolf-Bensemann i Piotr Szopiński

 

Zajęcia odbyły się w dniach 10-21 sierpnia 2020r. w Europass Teacher Academy we Florencji, w godzinach od 9.00 do 14.00 w rygorze sanitarnym obowiązującym we Włoszech w związku z COVID 19.

Kurs prowadzony był przez trenerów: Layla Dari i Iacopo Falciani.

Podczas zajęć zapoznawaliśmy się z programami i aplikacjami wspomagającymi nauczanie. Korzystaliśmy z platform Trello i Edmodo, wykorzystywaliśmy zasoby Khan Academy. Układaliśmy interaktywne i multimedialne moduły edukacyjne z wykorzystaniem aplikacji LearningApps.org, tworzyliśmy lekcje z użyciem filmów video przy pomocy Edpuzzle, Ted-Ed Lessons Creator. Układaliśmy przykładowe testy w oparciu o Quizlet, Quiziz, Socrative. Kolejnym narzędziem, które poznaliśmy był rejestrator ekranu i edytor video – Screencast-O-Matic. Prowadzone zajęcia można uatrakcyjnić wprowadzając tablice - Dashboard, Mindmap, a swoją pracę ułatwić tworząc np. tabele w aplikacjach Rubric Maker, RubiStar Home. Kolejne zajęcia dotyczyły wykorzystania w pracy aplikacji i mediów społecznościowych.

Po zajęciach mogliśmy uczestniczyć w popołudniowych wycieczkach po Florencji, prowadzonych przez trenerów Europass: „Historia Florencji”, „Kultura i Street Arts” oraz „Kulinarne zakątki miasta.” W sobotę 15 sierpnia pojechaliśmy na objazdową wycieczkę po Toskanii: zwiedziliśmy San Giminiano, Sienę, Chianti i Monteriggioni.

 

Katarzyna Musolf - Bensemann

Piotr Szopiński