Kamila Kreja-Brunke

W dniach od 14 do 25 września 2020 roku uczestniczyłam w kursie dla nauczycieli pt. „ How to use Tablets, Educational Apps and Social Media in your Classroom”. Kurs był organizowany z programu POWER SE przez Europass Teacher Academy. Kurs odbywał się w Centrum Edukacyjnym we Florencji we Włoszech, przy ładnie brzmiącej nazwie ulicy Via Sant Egido 12.

Moja grupa liczyła tylko pięć osób. Należał do niej Peter nauczyciel z Czech, Jurgen i Zaid, którzy przyjechali z Niemiec oraz dwie Polki Renata z Zamościa oraz ja – Kamila ze Starogardu Gdańskiego. Naszym trenerem była młoda Włoszka z tytułem doktorskim Layla Dari. Zajęcia odbywały się codziennie ( oprócz weekendu ) od 9.00 do około 13.00. Były prowadzone, ze względu na COVID -19, w reżimie sanitarnym, czyli wszyscy musieliśmy być w maseczkach lub przyłbicach no i zachowywać dystans. Codziennie rano, gdy przychodziłam na kurs, miałam mierzoną temperaturę przez przemiłą sekretarkę Tanię.

Na kursie poznaliśmy wiele nowych programów i aplikacji, które można wykorzystać w szkole. Zajęcia były bardzo ciekawe, inspirujące i rozwijające. Szybko zintegrowałam się z innymi uczestnikami, zwłaszcza, że spotykaliśmy się też popołudniami, gdyż szkoła organizowała nam wycieczki po Florencji z przewodnikiem.

Florencja to przepiękne miasto w sercu Toskani, z wieloma zabytkami, kościołami, muzeami, z niezliczoną ilością wąskich uliczek, w których można się szybko zgubić. Florencja była kolebką włoskiego renesansu, okresu w którym żyło i tworzyło swe dzieła wielu artystów malarzy, rzeźbiarzy, pisarzy, architektów. Wystarczy wspomnieć Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela Santi, Filippo Brunelleschi. Będąc dwa tygodnie we Florencji można z przyjemnością i spokojem chłonąć jej historię, delektować się wspaniałymi zabytkami i podziwiać jej piękną panoramę. Dzięki całodniowej wycieczce zorganizowanej przez szkołę, mieliśmy także okazję zwiedzić inne miasta leżące w Toskanii, a mianowicie: Sienę, San Gimignano i Monteriggioni. Cały pobyt we Florencji to czas wspaniale spędzony, niezapomniany, inspirujący, pełen wrażeń i emocji. Polecam wszystkim tego typu wyjazdy.

                                                        Kamila Kreja Brunke