The Creative Classroom: Tools and Tips for Language Teachers (English or other Languages)

Kreatywnie w sali lekcyjnej: Narzędzia dla Nauczycieli Języków ( angielskiego i innych języków obcych)

• Dwutygodniowy kurs
  • Lokalizacja: Dublin, Florencja i Teneryfa

Szczegóły:

• Ćwiczenia: Nasze kursy zazwyczaj zawierają dwa zadania związane z kulturą. Więcej informacji znajduje się na stronie każdej z lokalizacji.
  • Certyfikat: Certyfikat Uczestnictwa jest zapewniony dla każdego uczestnika, który weźmie udział w minimum 80% zajęć kursu.
  • Zajęcia: lekcje odbywają się w godzinach porannych (9:00 – 14:00) lub popołudniowych (14:00 – 19:00).
  • Numer Identyfikacyjny Organizacji: Odkryj nasze Numery Identyfikacji Organizacji
  • Cena: 820 €

Opis

Kurs powstał dla nauczycieli języka angielskiego i dla nauczycieli innych języków obcych, którzy chcą wprowadzić więcej kreatywnych metod nauczania podczas swoich zajęć oraz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami języków obcych z całej Europy.

Uczestnicy w sposób kreatywny wprowadzać będą Komunikatywną Naukę Języka (CLT), Naukę Zadaniową, Zintegrowaną Metodę Kształcenia Przedmiotowo-Językowego (Content Integrated Langauge Learning – CILL) oraz autentyczne materiały łączące wszystkie umiejętności (czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie).

Uczestnicy skupią się również na tym w jaki sposób opowiadanie historyjek, odtwarzanie ról, kręcenie filmów, aktorstwo lub gazetki klasowe mogą wzmacniać lekcje językowe i sprawiać aby zajęcia były bardziej interesujące i angażujące. Nauczyciele dowiedzą się również w jaki sposób uczyć w określonym kontekście, o rolach uczeń kontra nauczyciel a także na temat zarządzania klasą oraz technikach odzwierciedlania.

Na koniec kursu uczestnicy będą wiedzieli w jaki sposób podtrzymywać motywację uczniów i w jaki sposób tworzyć i utrzymywać efektywne i stymulujące otoczenie w sali lekcyjnej.

Założenia kursu

Uczestnicy kursu nauczą się:

• W jaki sposób nauczać języka angielskiego jako języka obcego;
  • Różnych sposobów uczenia się i sposobu w jaki należy dopasowywać techniki nauczania do stylu uczenia się ucznia;
  • Technik mapowania, wizualizacji myśli, technik wizualnych i kreatywnego sposobu myślenia;
  • Planowania lekcji z wykorzystaniem innowacyjnych metod;
  • Kompleksowego oceniania kompetencji w relacjach nauczyciel – uczeń, uczeń – uczeń i samooceny;
  • Poszukiwania, adaptowania i dopasowywania źródeł wizualnych jako środków do rozwoju umiejętności wyższego rzędu.
  • Posługiwania się technologiami informacyjno-telekomunikacyjnymi (ICT) w nauczaniu: quizy, zróżnicowane gry, platformy do zarządzania klasą, portfolia online.